Jak się przygotować do sesji ślubnej w Katowicach?

0
543
Jak się przygotować do sesji ślubnej w Katowicach?

Fotografie ze ślubu to wspaniała pamiątka na lata. W jaki sposób przygotować się do sesji, aby fotografia ślubna była wyjątkowa? Bez wątpienia kluczowe są dwa czynniki – odpowiednie planowanie i profesjonalny fotograf ślubny.

Przygotowania ślubne

Wybierając miejsce przygotowań, warto kierować się kwestią oświetlenia, które będzie miał do dyspozycji fotograf ślubny. Katowice mają wiele miejsc z dostępem do naturalnego światła. Można zatem pojechać do Nikiszowca albo odwiedzić taras widokowy w starej kopalni węgla. Jeśli jednak preferujecie wnętrza, warto zadbać o to, aby pomieszczenie było wystarczająco jasne bez włączania sztucznego oświetlenia. Najlepsze do tego celu są pokoje pomalowane na beżowo, biało lub w odcieniach szarości. Fotografia ślubna genialnie współgra z aranżacjami, które mają dużo drewnianych elementów.

Ściany pomalowane na zielono, niebiesko czy czerwono to natomiast koszmar, którego nie chce śnić żaden fotograf ślubny. Katowice na szczęście niewiele mają takich miejsc. Jeśli jednak wybór jest ograniczony do pomieszczeń w takich wątpliwych kolorach, warto wykonać fotografię ślubną w ogrodzie lub w parku. Przygotowania do ślubu na zewnątrz wśród przyrody to bez wątpienia relaksujące przeżycie podczas dnia pełnego stresów.

Bardzo ważne detale

Nie ma nic gorszego niż dodatkowe powody do zdenerwowania w dniu ślubu. Aby nie biegać w poszukiwaniu przedmiotów, które mają się znaleźć na fotografiach, należy o nie zadbać nieco wcześniej. Warto pamiętać o zaproszeniach, obrączkach, butach, buteleczce perfum czy biżuterii. Wbrew pozorom takie szczegóły są bardzo istotne na fotografiach i na pewno warto znaleźć dla nich miejsce w kadrze.

Dekoracje oraz oświetlenie sali weselnej

Będąc na etapie poszukiwania sali weselnej, warto ocenić czy klimat panujący w sali weselnej pasuje do naszych wyobrażeń. W dzisiejszych czasach praktycznie każda sala weselna ma na wyposażeniu kolorowe światła. Niestety takie elementy nie zawsze prezentują się dobrze na fotografii ślubnej. Niektóre barwy mogą też skutecznie maskować naturalne barwy dekoracji.

Fotograf ślubny – Katowice

Planując dzień ślubu i wesela warto się także zdecydować na sesję w pobliżu sali weselnej. Kilka fotografii plenerowych z dnia ślubu bywa nie do przecenienia, ponieważ profesjonalny fotograf ślubny potrafi uchwycić wszystkie najważniejsze emocje z tego wydarzenia, których nie sposób powtórzyć podczas sesji plenerowej, która odbędzie się kilka dni później w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here