Druk plakatów – samodzielnie wykonany prezent

0
737
Druk plakatów – samodzielnie wykonany prezent

Plakat jest osobliwą formą drukowaną. Pełnił wiele różnych funkcji – od informacyjnej, po propagandową. Ma też bogatą historię i stanowił pole ekspresji twórczej.

Plakat – idealny pomysł na prezent

Samodzielnie wykonany plakat może stać się idealnym prezentem z dowolnej okazji. Plakat można wręczyć bliskiej osobie, ale również rozwiesić w mieście, w miejscach, w których ta osoba bywa. Na plakacie mogą znaleźć się życzenia, wyznanie miłosne albo sama grafika, która będzie związana z obdarowywaną osobą. Samodzielnie wykonany plakat może zawierać wspólne zdjęcia albo wizualne ilustracje wspólnych wspomnień. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórcy. Warto jednak zadbać o to, aby całość była estetyczna. Taki plakat dana osoba będzie mogła zawiesić na ścianie w formie dekoracji.

Druk plakatów – zamów wydruki do domu

Za pomocą wygodnego formularza można wybrać istotne parametry, takie jak: rodzaj papieru, czy format i na tej podstawie wycenić wydruk. Czas realizacji jest krótki, a wydrukowane materiały można zamówić do domu. Dzięki temu istnieje możliwość wyboru dowolnej drukarni, a całe zamówienie nie wymaga osobistej wizyty. Cała procedura, od wyceny, złożenia zamówienia, kontakt z drukarnią poprzez odbiór zamówienia jest zdalna. Na stronie wybranej drukarni znajdują się dokładne opisy sposobu przygotowania pliku do druku. Warto pamiętać o odpowiednim formacie (najlepiej, jeśli będzie to PDF). W przygotowanym do wydruku pliku kolory muszą być zamienione na przestrzeń barwą CMYK. Należy również pamiętać o marginesach i spadach. Samodzielne przygotowanie plakatu oraz druk plakatów są bardzo proste i każdy, bez trudu, sobie z tym poradzi.

Projektowanie plakatu

Podczas projektowania plakatu warto na wstępie określić, co ma się na nim znajdować. Następnym krokiem jest zebranie potrzebnych materiałów wizualnych, takich jak: zdjęcia, rysunki. Kolejnym krokiem jest dokonanie selekcji materiałów. Trzeba wybrać te, które do siebie pasują. Spośród stu zdjęć wybrać jedno. Ostatnim etapem jest praca projektowa. W tym celu można użyć dowolnego programu graficznego. Warto pamiętać o odpowiedniej kompozycji oraz kolorystyce. Jeśli na plakacie znajduje się napis, to bardzo ważny jest wybór odpowiedniej czcionki. Przykładowo: jeśli plakat zawiera zdjęcie osoby oraz cytat z jej słów, to napis może udawać pismo odręczne. Jeśli dana osoba jest uporządkowana i pedantyczna, to czcionka może to odzwierciedlać. Tak przygotowany plakat będzie nie tylko doskonałym prezentem, ale i nietuzinkową pamiątką na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here