Jak przyrządzić dobrą kawę?

0
354
Jak przyrządzić dobrą kawę?

Kawa powinna być dobrze przyrządzona, aby smakowała wszystkim gościom lub domownikom. Zrobienie dobrej kawy wymaga nie tylko umiejętności, ale również sporej wiedzy. Można ją zdobyć poprzez książki, blogi, szkolenia, a także pracę w kawiarni.

Kawa domowej roboty

Aby zrobić dobrą kawę, trzeba mieć przede wszystkim wysokiej jakości kawę oraz ekspres do kawy. Bardzo dobra do ekspresu jest kawa mielona, a także ziarnista, najlepiej świeżo palona. Można ją dostać bezpośrednio w palarni lub w sklepach markowych z kawą. W domu można ją zmielić za pomocą młynka i od razu czuć zapach roznoszący się po całym domu. Dobra jakość zmielonej kawy nadaje się do ekspresu każdego rodzaju, czy to ciśnieniowego czy przelewowego. Domowa kawa lavazza może być przyrządzana jako kawa czarna, biała, z dużą ilością mleka, śmietanki, z dodatkami, a także z pianką. Bardzo dobra jest także kawa cappuccino, która może być wypita o popołudniowej porze. Aby mieć pewność, że jakość kawy jest wysoka, warto odwiedzić sklep z kawą, który posiada wszystkie jej rodzaje oraz gatunki. Osoby, które lubią starodawne metody parzenia kawy, powinny zaopatrzyć się w kawę mieloną, najlepiej produkowaną w Europie lub Brazylii.

Gatunki kawy w sprzedaży

Smak kawy jest wyborny, gdy jest dobrze przyrządzona i podana na gorąco w pięknej filiżance. W kawiarni można dostać wysokogatunkową kawę sprowadzaną bezpośrednio z zagranicy. Natomiast w Polsce w każdym sklepie spożywczym można kupić dobrej jakości kawę. Jest to kawa ziarnistakawa rozpuszczalna, kawa do ekspresu, cappuccino, a także dodatki do kawy. Niezbędne jest mleko do kawy, śmietanka, herbata, cukier, zmielone orzechy, płatki czekolady czy też bita śmietana. Wszystkie dodatki są jeszcze bardziej atrakcyjne, a kawa illy smaczniejsza. Aby kawa miała wyborny smak, trzeba zaopatrzyć się również w urządzenia i narzędzia do parzenia kawy. Podstawowym produktem jest ekspres, młynek do kawy, spieniacz do mleka, a także ubijacz do kawy. Gatunki kawy także mają ogromne znaczenie, jak choćby kawa segafredo, czy kawa kimbo, które są wyborne w smaku. Warto próbować różnych rodzajów kawy, by sprawdzić, która jest bardziej aromatyczna i mocniejsza. Kupić je można w sklepach internetowych, na aukcjach oraz na targach kawowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here