Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

0
351
Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne nie są zbyt skomplikowanym sprzętem, a ich działanie zależy od wielu różnych parametrów. Każdy sprzedawca mający w ofercie panele fotowoltaiczne przedstawia szczegóły specyfikacji każdego sprzętu. Dzięki temu dowiesz się czym one się różnią.

Jakie są zagrożenia dla paneli fotowoltaicznych?

Pierwszym najważniejszym zagrożeniem jest brak słońca i umiejscowienie paneli fotowoltaicznych cieniu. Efektem np. gdy część kolektorów znajduje się na słońcu, a część w cieniu, to powoduje to bardzo wysoką temperaturę w ich wnętrzu. Na całe szczęście panele posiadają tzw. diody bocznikowe, które wyłączają zanieczyszczoną część modułu, co sprawia, że temperatura nie wzrasta w tej części paneli. A więc należy wybierać tylko i wyłącznie urządzenia wyposażone w takie diody. Fotowoltaika w Wielkopolsce, jaką posiadają tamtejsze firmy posiada tego rodzaju kolektory.

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych i jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paneli słonecznych, ale więcej je łączy aniżeli dzieli. Pierwsze informacje o specyfikacji daje już sama konstrukcja. Różnicą jest natomiast park maszynowy w jakim powstają panele, oraz kadra, która może posiadać swoje doświadczenie w różnym stopniu. Panele jakie są dostępne w sprzedaży i są obecnie montowane to monokrystaliczne i polikrystaliczne. Monokrystaliczne różnią się tym, że umożliwiają uzyskanie większej sprawności, a więc można uzyskać więcej mocy z takiego urządzenie z każdego metra kwadratowego. Są one też bardziej odporne na różnego rodzaju mikropęknięcia. Ta jednolita masa jaką mono kryształy uzyskała swoje zastosowanie właśnie w bateriach słonecznych, ale z drugiej strony te drugie panele, to właściwie to samo  monokrystaliczne, ale tego rodzaju ogniwa są tańsze w produkcji. A więc panele słoneczne z monokryształów, które są dostępne w Poznaniu wydają być się nieco lepszym rozwiązaniem.

Panele słoneczne oczywiście różnią się swoją wielością od małych po duże i bardzo duże. Dzięki dużej dostępności do paneli PV, możesz wybrać takie, które najbardziej spełnią Twoje oczekiwania. Warto też zwrócić uwagę na takie parametry jak utrata mocy w czasie, okres gwarancyjny czy renomę producenta. Zazwyczaj wyspecjalizowani producencie oferują panele fotowoltaiczne Poznań w dobrym stosunku jakości do ceny, co gwarantuję, że urządzenie będzie produkować prąd przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here