Jaki nieprzemakalny podkład 140×200 wybrać? Zwróć uwagę na te szczegóły!

0
345
Jaki nieprzemakalny podkład 140x200 wybrać? Zwróć uwagę na te szczegóły!

Materac to najczęściej spory wydatek. Jednak za najwyższą jakość snu warto zapłacić więcej, bo dzięki niemu właśnie, organizm się regeneruje. Aby z powodzeniem móc używać go długie lata, zadbaj również o specjalny pokrowiec – podkład na materac 140×200. Na rynku masz kilkanaście popularnych modeli – jak jednak wybrać ten najlepszy?

Materiał ma znaczenie

Wybierając nieprzemakalny podkład 140×200 na materac, przede wszystkim sugerują się jakością materiału z jakiego jest wykonany. Wodoodporność to jego najważniejsza cecha, bo w gruncie rzeczy właśnie po to go montujemy. Jednak równie ważna jest przepuszczalność powietrza. Dzięki temu nie będzie problemu z wilgocią w materacu, a jednocześnie zachowa się odpowiednia cyrkulacja powietrza i wentylacja.

Łatwy sposób montowania

Tego typu akcesorium na materac musi mieć jedną ważna cechę: łatwy montaż. Na rynku znajdziesz różne rodzaje:

  • z wykończeniem z zamkiem – daje największą gwarancję ochrony materaca. W tym przypadku nie ma szans na to, aby podkład się przesunął
  • Zapięcie na gumkę – najłatwiejsze w zakładaniu, poradzi sobie z tym właściwie każdy. Jednak jest tu większe prawdopodobieństwo naruszenia nieprzemakalnej powierzchni.
  • Na rzepy lub napy – to pośredni stan między zamkiem a gumką. Łatwy w montażu, bezpieczny w używaniu.

Bez konieczności prania chemicznego

Podkłady na materac muszą być wykonane z materiału, który będzie można prać w pralce. Wszak w razie wypadku, ściągamy je i wrzucamy do pralki. Niestety, nie wszystkie tego typu egzemplarze do tego się nadają. Przy zakupie upewnij się więc, że ten wybrany można normalnie prać. Jeżeli metka jest dla ciebie niezrozumiała, spytaj sprzedawcę.

Kolor czy biel?

Materace z definicji są produkowane z białymi pokrowcami. Zasadniczo więc wypadałoby, aby pokrowiec był w tym samym kolorze. Jednak na rynku znajdziesz różnego rodzaju ochraniaczami w wielu kolorach, które pasują chociażby do pościeli. W zasadzie nie ma jednej zasady – to tobie ma być wygodnie i przyjemnie. Jeżeli chcesz mieć kolorowe podkłady, wybieraj śmiało!

Cena nie świadczy o najwyższej jakości

Trzeba powiedzieć jedno – tanie nieprzemakalne podkłady na materace nie zawsze spełniają swoje zadanie. Jeżeli materiał nie przepuszcza powietrza, najpewniej wcześniej czy później doprowadzi do wilgoci w samym materacu. A to z kolei sprzyja rozwijaniu się bakterii i grzybów. Warto więc dać trochę więcej, aby materiał spełniał wszystkie najważniejsze standardy. I by komfortowo spać każdej nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here