Karta kredytowa – do uzyskania nie tylko w banku!

0
553
Karta kredytowa - do uzyskania nie tylko w banku!

Wybór karty kredytowej to dość skomplikowana decyzja. Niewiele osób wie, że istnieje wiele alternatyw dla klasycznych kart bankowych. To, jaka karta kredytowa będzie odpowiednia dla danej osoby, zależy przede wszystkim od jej indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Przed wyborem danego produktu należy bardzo dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku kredytowym produktom i na tej podstawie podjąć właściwą decyzję.

Dla kogo klasyczna karta bankowa?

Klasyczna kredytowa karta bankowa to wybór atrakcyjny finansowo, jednak uzyskanie jej wiąże się dużą ilością formalności do spełnienia. Dlatego też osoby nią zainteresowane muszą uzbroić się w cierpliwość. Karta bankowa to wybór dla osób posiadających pozytywną historię kredytową BIK. Kolejnym kryterium jest wykazanie się stałymi i stabilnymi dochodami o określonej wysokości minimalnej. Nie bez znaczenia często jest także sytuacja rodzina potencjalnego posiadacza karty. Na koniec warto wspomnieć o tym, że oferty poszczególnych banków różnią się miedzy sobą i dopiero po ich dokładnym rozpatrzeniu, można zdecydować jaką kartę kredytową ostatecznie wybrać.

A może pozabankowa karta kredytowa online?

Nie każda osoba może poszczycić się nieskazitelną historią kredytową oraz sytuacją życiową na tyle stabilną, by móc otrzymać kartę kredytową wydawaną przez banki. Jaka karta kredytowa będzie odpowiednia dla tego typu klientów? W takim przypadku warto zastanowić się nad ofertami różnych instytucji pozabankowych, które są bardziej elastyczne i przeznaczone dla potrzeb szerszego grona osób. Przykładem może być karta kredytowa online, o którą można wnioskować bez wychodzenia z domu. Nie oznacza to, że taka karta kredytowa, wydawana jest zupełnie od ręki. Jej posiadacz również musi przejść pozytywną weryfikację zdolności kredytowej oraz wykazać się stałymi dochodami.  Jednak kryteria te są mniej restrykcyjne niż w przypadku standardów bankowych. Ponadto taka osoba mieć odpowiedni wiek (powyżej 20 lat), posiadać telefon komórkowy i obywatelstwo polskie. Na koniec należy podpisać umowę, co jest równoważne z akceptacją warunków korzystania z karty. O ile wniosek o wydanie karty można złożyć online, to podpisanie umowy odbywa się osobiście w placówkach partnerów kredytowych. Wygląd i działanie takiej karty nie różni się niczym od klasycznej karty bankowej.

Zatem jaką kartę kredytową najlepiej wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale podpowiedź znaleźć możemy na stronie https://cardina.pl/blog/rodzaje-kart-kredytowych-na-jaka-sie-zdecydowac-28. Okazuje się, że bowiem, że wybór danego produktu to nie tylko kwestia indywidualnych potrzeb klienta, ale też perspektyw sprostania wymogom danej instytucji. Nade wszystko jednak trzeba pamiętać o konieczności uważnego czytania regulaminów i dokładnego rozpatrywania warunków zawierania poszczególnych umów. Dopiero na tej podstawie będzie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka karta kredytowa będzie optymalnym wyborem dla danej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here