Co warto wiedzieć o peelingu chemicznym?

0
285
Co warto wiedzieć o peelingu chemicznym?

Peeling chemiczny to technika odmładzania skóry polegająca na nakładaniu na skórę roztworów chemicznych w celu usunięcia zewnętrznej warstwy martwych komórek. Zabieg ma na celu zmniejszenie widoczności drobnych linii, zmarszczek i innych powierzchniowych niedoskonałości na skórze.

Korzyści stosowania peelingu chemicznego

Proces można wykonać w gabinecie lekarskim lub w domu z produktami dostępnymi bez recepty.

Peeling chemiczny to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje środki chemiczne do usuwania zewnętrznych warstw skóry. Służy do poprawy wyglądu skóry i może być stosowany w leczeniu niektórych stanów, takich jak trądzik, zmarszczki, plamy starcze lub przebarwienia skóry. Peeling chemiczny jest najczęściej stosowany jako część programu odmładzania twarzy w celu poprawy kolorytu, tekstury i przejrzystości skóry.

Peeling chemiczny można wykonać za pomocą roztworu miejscowego nakładanego na skórę lub kwasu nakładanego bezpośrednio na skórę. Najczęściej stosowanymi kwasami są kwas glikolowy, kwas salicylowy i kwas mlekowy.

Proces rozpoczyna się od nałożenia na powierzchnię skóry roztworu lub kremu alfa-hydroksykwasu (AHA). Ten chemiczny roztwór wnika w górną warstwę komórek skóry i powoduje ich wzajemne rozluźnienie, powodując złuszczanie.

Czy peelingu chemicznego należy się obawiać?

Po tym etapie nakłada się kolejny krem lub płyn zawierający inny rodzaj AHA w celu głębszej penetracji do niższych poziomów komórek. Nie są to zabiegi inwazyjne, to przedsięwzięcia o minimalnym ryzyku, gdy są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Z tego też względu medycyna estetyczna Kraków stosuje te zabiegi, które są popularne wśród wielu pacjentów.

Peelingi chemiczne można wykonywać na wiele różnych sposobów. Najczęstszymi rodzajami są peelingi powierzchowne, które wpływają tylko na górną warstwę skóry, peelingi o średniej głębokości, które penetrują środkową warstwę skóry oraz głębokie peelingi chemiczne, które penetrują wszystkie trzy warstwy skóry. Głębokość peelingu chemicznego może się różnić w zależności od rodzaju i tego, co chcesz zrobić dla swojej skóry.

W zależności od charakterystyki cery oraz jej kondycji potrzebne mogą być nieco zróżnicowane rozwiązania peelingujące, dlatego warto w razie wątpliwości poradzić się w tych sprawach dermatologa specjalisty i przeprowadzić badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here