Pompy ciepła – ciekawostki, o których warto wiedzieć!

0
512
Pompy ciepła - ciekawostki, o których warto wiedzieć!

Pompy ciepła należą do coraz popularniejszych rodzajów urządzeń, wykorzystywanych jako źródło energii cieplnej w domach i nie tylko. Są one zasilane prądem elektrycznym, a swoje funkcje spełniają poprzez pompowanie ciepła z wody, powietrza lub gruntu. Składają się z elementów, takich jak skraplacz, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny i wentylatory. Przed wyborem tego typu urządzenia, warto zapoznać się z różnymi ciekawostkami, które być może ułatwią Ci podjęcie decyzji. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najcenniejszych informacji, o których powinieneś wiedzieć!

Pompa ciepła – rodzaje i właściwości

instalacje fotowoltaiczne

Decydując się na zakup urządzenia, jakim jest pompa ciepła, należy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne rozwiązania, a następnie określić, które z nich najbardziej Ci odpowiada. Wśród rodzajów pomp ciepła możemy wyróżnić: pompy woda-woda, pompy powietrze-woda, pompy woda-powietrze, pompy powietrze-powietrze, pompy solanka-woda. Czym się od siebie różnią i na jakiej zasadzie działają? Otóż pierwsza opcja stanowi urządzenie, które do prawidłowego działania potrzebuje studni poborowej, z której pompa pobiera wodę oraz studnię zrzutową, gdzie dostarczana jest ogrzana woda. W przypadku drugiej opcji woda zostaje ogrzewana poprzez działanie zmiennej temperatury powietrza atmosferycznego. Trzecia opcja, czyli pompy woda-powietrze działają dzięki parownikowi oraz wentylatorom, dostarczającym ciepło do instalacji z wody znajdującej się w studni poborowej. Czwarty rodzaj pomp wyposażony jest w specjalne wentylatory, które rozgrzewają, a następnie transportują powietrze atmosferyczne z zewnątrz do pompy. Ostatnia opcja pobiera energię cieplną z gruntu. To jak, która pompa ciepła Ci odpowiada?

Hurtownia fotowoltaiczna BeeIN – pompy ciepła w najkorzystniejszej cenie

Jeżeli rozważasz zainwestowanie w pompy ciepła, to zdecydowanie powinieneś rozważyć skorzystanie z usług firmy BeeIN. Hurtownia fotowoltaiczna cieszy się z ogromnym zainteresowaniem ze strony najbardziej wymagających klientów w całej Polsce. Profesjonalne podejście, wykonywanie usług na najwyższym poziomie, a także wyselekcjonowane urządzenia, dostępne w ofercie, sprawiają, że BeeIN stanowi gwarancję satysfakcjonującej współpracy. Firma oferuje m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz inwertery od renomowanych producentów w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Chcesz dowiedzieć się więcej bezpośrednio od pracownika hurtowni? Skontaktuj się drogą telefoniczną lub mailową i zapewnij sobie korzystną i bezproblemową inwestycję!

panele fotowoltaiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here