Czy finanse i rachunkowość to wymagający kierunek?

0
875
Czy finanse i rachunkowość to wymagający kierunek?

Przyszłych studentów wielokrotnie dopadają myśli dotyczące trudności kierunku, który planują wybrać. Zawsze na ten aspekt składa się co najmniej kilka czynników. Tym razem postaramy się przeanalizować, czy finanse i rachunkowość są wymagające i czy jest się czego bać – zwłaszcza jeśli nie jesteśmy typowymi „ścisłowcami”.

Warto znać podstawy finansów i rachunkowości

Przed rozpoczęciem studiów na tym kierunku warto już przynajmniej w pewnym stopniu mieć do czynienia z podstawami. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby na starcie pierwszego roku błyszczeć obszerną wiedzą, jednakże lepiej nie zaczynać nauki od samego początku. Dlatego znajomość tematyki na poziomie fundamentalnym jest bardzo mile widziana i zarazem pomocna w dalszych etapach nauki.

Z tego względu pewien handicap mają chociażby absolwenci techników i liceów o profilu ekonomicznym lub administracyjnym – tam zapewne mieli okazję poznać podstawy rachunkowości czy ekonomii, tak przydatne na studiach o tym profilu.

Polot w przedmiotach matematycznych

Finanse i rachunkowość wielu ludziom kojarzą się z matematyką. To rzeczywiście prawda, dlatego warto, aby mieć tak zwany polot z tego przedmiotu oraz jego pochodnych. Nie ulega wątpliwości, że studenci z naturalnym drygiem do matematyki mają znacznie większe szanse na bezproblemowe ukończenie tego kierunku, niż osoby miewające częste problemy z królową nauk. Wiele jednak zależy od naszego zaangażowania – nawet typowi humaniści mogą z powodzeniem przyswoić sztywne reguły, jakimi rządzi się szeroko rozumiana rachunkowość.

Trzeba być zaangażowanym

Warto również przyznać, iż w ukończeniu finansów i rachunkowości w dużym stopniu pomoże nieustające zaangażowanie. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze chęć i motywacja do nauki z pewnością napędza do działania. Po drugie uczęszczanie na zajęcia z radością sprawia satysfakcję, a co za tym idzie – pozwala przełamywać bariery.

Wiele zależy od wyboru uczelni

Dobrym pomysłem jest też wybór renomowanej uczelni, na której uczęszczanie na studia z finansów i rachunkowości będzie czystą przyjemnością. Sympatyczni wykładowcy, przyjacielska atmosfera i wysoka jakość kształcenia to przepis na udane studiowanie. Wtedy można zdobywać wiedzę, będąc przy tym w pełni szczęśliwym. Ponadto prestiżowa szkoła wyższa to ogromna szansa na owocne życie zawodowe, w którym osiąganie sukcesów będzie po prostu realnym scenariuszem. Dlatego nie zlekceważ tego wyboru i wybierz najlepszą możliwą uczelnię, która daje duże perspektywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here