Dużo podróżujesz, a z kolejnych wypraw przywozisz coś więcej niż dobre wspomnienia? Jeśli życie na walizkach jest dla Ciebie źródłem inspiracji, wartościowych znajomości i dodatkowej wiedzy o świecie, przekuj pasję w biznes i zdecyduj się na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja. Jakie cechy charakteru ułatwią osiągnięcie sukcesu i z jakimi zawodowymi wyzwaniami będziesz mógł się zmierzyć?
Turystyka i Rekreacja – studia o charakterze interdyscyplinarnym
Turystyka i rekreacja to kierunek studiów o charakterze interdyscyplinarnym, pozwalający zdobyć wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, przyrodniczych i społecznych, a także nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej. Zajęcia najczęściej mają formę wykładów, ćwiczeń i konwersatoriów, a program uzupełniają praktyki zawodowe, realizowane m.in. w biurach podróży i hotelach, w kraju i za granicą. Częstym elementem kształcenia są ćwiczenia terenowe, wycieczki krajoznawcze i wyjazdy. Co ciekawe, studia na kierunku Turystyka i Rekreacja to szereg specjalności, pozwalających zawęzić obszar kształcenia i zdobyć szczegółowe kwalifikacje, odpowiadające trendom dominującym na rynku turystycznym.
Sylwetka kandydata – czy studia na kierunku Turystyka i Rekreacja są dla Ciebie?
Specyficzny charakter studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja i form zatrudnienia adresowanych do absolwentów sprawiają, że już od kandydatów wymaga się szczególnych cech charakteru. Osoby decydujące się rozpocząć naukę zarówno na studiach I, jak i II stopnia powinny cechować otwartość, ambicja i chęć poznawania świata, dobrze widziane będą komunikatywność, kreatywność i bezkonfliktowość. Szczególnie pożądane są zdolności interpersonalne, ułatwiające nawiązanie i utrzymanie relacji z klientem, poznanie jego oczekiwań (a te nierzadko są bardzo wygórowane) i zaplanowanie ciekawych form aktywności.
Sylwetka absolwenta – gdzie możesz pracować po ukończeniu studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja?
Absolwent studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja posiada wiedzę interdyscyplinarną, umożliwiającą podjęcie zatrudnienia w branży turystycznej i rekreacyjnej – m.in. w przedsiębiorstwach turystycznych, ośrodkach wypoczynkowych, centrach rekreacji i sportu i jednostkach zajmujących się promocją turystyczną miast. a także na stanowiskach bezpośrednio związanych z zarządzaniem turystyką i rekreacją w administracji, zarówno samorządowej, jak i państwowej.