Gdzie znajdują zastosowanie ubrania robocze z nadrukiem?

0
782
Gdzie znajdują zastosowanie ubrania robocze z nadrukiem?

Ubrania robocze z nadrukiem mają szerokie zastosowanie w przeróżnych branżach. Jedne firmy inwestują w same koszulki z nadrukiem dla swoich pracowników, inne w całe komplety ubrań albo kombinezony. W zależności od tego, gdzie i przez kogo będzie noszona odzież robocza, trzeba odpowiednio dobrać do niej rodzaj nadruku. Gdzie znajdują zastosowanie takie ubrania robocze?

Gdzie wykorzystuje się ubrania robocze z nadrukiem?

  • Sektor handlowo-usługowy – ubrania robocze dla sprzedawców i przedstawicieli handlowych

Handel i usługi bardzo potrzebują identyfikacji wizualnej i żeby ją budować, wykorzystują między innymi odzież roboczą. Inwestują w nią zwłaszcza właściciele sklepów spożywczych i odzieżowych. Ubrania robocze z nadrukiem pomagają klientom szybko zorientować się, kto jest pracownikiem sklepu. Przyczyniają się też do kreowania wizerunku profesjonalisty. Ale handel to nie tylko sprzedawcy w sklepie, to również przedstawiciele handlowi. Ta grupa zazwyczaj potrzebuje innego rodzaju ubrań, bardziej eleganckich jak na przykład koszule z haftem logo.

Także w salonach kosmetycznych, SPA czy fryzjerskich powszechnie nosi się odzież roboczą. Czasem są to koszulki polo z nadrukiem, a czasem na przykład fartuchy.

  • Przemysł – odzież robocza dla pracowników fabryk, magazynów i nie tylko

Ubrania robocze wykorzystuje się także w różnych gałęziach przemysłu. Są one niezbędne szczególnie w fabrykach, magazynach i w innych miejscach, w których jest wymagana odzież ochronna dla pracowników. Przykładem mogą być spawalnie. W takich pomieszczeniach jest potrzebna specjalistyczna odzież BHP z nadrukiem lub jeszcze częściej z haftem.

Także przemysł farmaceutyczny, spożywczy, lotniczy (ubrania dla hostess i dla pilotów) i medyczny wymagają noszenia ubrań roboczych, które będą spełniać konkretne kryteria.

Jaki nadruk na ubrania robocze dla pracowników?

Nadruk na ubraniach roboczych powinien być trwały i dobrze dobrany do tkaniny. Na przykład polary z nadrukiem to raczej rzadkość. Na tego typu materiale znacznie lepiej sprawdza się haft komputerowy. Firmy specjalizujące się w produkcji odzieży roboczej z nadrukiem, jak na przykład WIB, oferują znakowanie ubrań na różne sposoby. Najczęściej używane to:

  • sitodruk,
  • sublimacja,
  • folia flex i flock,
  • haft komputerowy.

Każdy z nich ma swoje zalety i ograniczenia, więc warto doradzić się w sprawie doboru. Profesjonalny producent ubrań roboczych z nadrukiem z całą pewnością podpowie, która metoda znakowania będzie w danym wypadku najlepsza, a przy tym najbardziej ekonomiczna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here