Imprezy integracyjne online

0
567
Imprezy integracyjne online

Pandemia koronawirusa przewróciła nasze życie do góry nogami. Jednym z jej przejawów jest praca zdalna, czyli popularne home office, w ramach którego większość lub całkowitą ilość obowiązków słożbowych wykonujemy z domu. Ten czas zaowocował tym, że wiele osób nie widziało na żywo swoich współpracowników po kilka miesięcy albo i dłużej. Jak w tym czasie budować zespół i sprawić, że pracownicy mogli się w jakiś sposób zintegrować? Odpowiedzią może być impreza integracyjna online, nowoczesna propozycja skierowana do firm i ich pracowników, dzięki której można się spotkać w mniej formalnej atmosferze poza godzinami pracy bez jednoczesnego kontaktu bezpośredniego.

Integracja zespołu online – pomysły

Wydawać by się mogło, że integracja może się odbywać wyłącznie osobiście, ale nowoczesne technologie jak zwykle przychodzą nam z pomocą. Prawie każdy ma do dyspozycji w domu laptopa z kamerą i mikrofonem oraz łącze internetowe, bez którego praca zdalna byłaby niemożliwa. Integracje online występują w różnych formach. Mogą to być warsztaty online odbywające się w czasie rzeczywisty. Warsztaty organizowane w ten sposób nie muszą być nudne i sztampowe.

Jako ciekawą propozycję można wymienić np. warsztaty degustacyjne online w tematyce wina i sera, wina i różnego rodzaju czekolad, tradycyjnych staropolskich miodów lub ciekawych odmian whisky. Możliwości są praktycznie dowolne, wszystko zależy od inwencji twórczej organizatorów. Produkty do degustacji dostarczane są do domów pracowników w formie gift boxów. Integracja online pozwoli na rozładowanie napięcia, które powstało nie tylko z powodu utrudnionych warunków pracy spowodowanych pandemią, ale też napięć w pracy, z którymi wszyscy się zmagamy.

Innym sposobem na integrację online jest wykorzystanie gotowych formuł ze znanych wszystkim teleturniejów. Pracownicy mogą w nich wykonywać zadania i odpowiadać na pytania indywidualnie, w mniejszych zespołach lub wspólnie pracować na jak najwyższy wynik. Pytania i zadania mogą być z wiedzy i umiejętności ogólnych lub ze specyficznych dla danej firmy zagadnień.

Team building

Team building jest możliwy w formie online. Z uwagi na trwającą pandemię i obostrzenia nie można się spotkać w knajpce lub wyjechać na wspólny wyjazd. Zamienniki w formie spotkań online nie tylko zapewnią nie tylko bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, ale też pozwolą na zintegrowanie zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here