Jak otrzymać kartę kredytową od ręki – poradnik dla konsumentów

0
248
Jak otrzymać kartę kredytową od ręki – poradnik dla konsumentów

Jak działa karta kredytowa? To produkt, który pozwala na dodatkowych środków z rachunku kredytowego karty, a nie z konta osobistegopobieranie dodatkowych środków od banku zamiast z rachunku kredytowego karty. W niektórych bankach możliwe jest jej uzyskanie od ręki.

Aby móc szybko skorzystać z karty kredytowej, trzeba spełnić kilka warunków. Oprócz odpowiedniej dokumentacji istotna może się okazać także historia współpracy z bankiem.

Jak wygląda standardowa procedura uzyskania karty kredytowej?

Pytaniem, które często zadaje sobie wielu klientów banku, jest nie tylko „Co to jest karta kredytowa?”, ale również: „Ile należy czekać, zanim bank przyzna kartę kredytową?”. W wielu przypadkach wymaga to bowiem przejścia badania zdolności kredytowej. Jedynie niektóre banki oferują taki produkt jak „karta kredytowa od ręki”. W zdecydowanej większości przypadków taka karta jest wysyłana jednak dopiero następnego dnia roboczego po złożeniu wniosku o jej wydanie i jego zweryfikowania. Decydując się na taki produkt, trzeba zatem wziąć pod uwagę czas oczekiwania na dostarczenie go na miejsce. Maksymalnie jest to 7 dni roboczych. Jeżeli korzystamy jednak z usług kuriera w trybie ekspresowym, ten okres wynosi z kolei do 4 dni roboczych. 

Przygotowanie dokumentów do karty kredytowej – co można przyspieszyć?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby otrzymać kartę kredytową od ręki w oddziale banku, jest przygotowanie zestawu dokumentów. Oprócz dowodu tożsamości jest to także zaświadczenie określające miejsce zatrudnienia i wysokość osiąganych dochodów. Jeśli przygotujemy je wcześniej, nie będziemy musieli udawać się do placówki bankowej drugi raz. Gdy jeszcze bardziej liczy się dla nas czas, a nie możemy akurat uzyskać niezbędnego dokumentu z Działu Kadr, w niektórych bankach możemy także przedstawić wyciąg z rachunku bankowego lub innych dostępnych od ręki dokumentów (np. zeznań podatkowych). Stanowią one częsty zamiennik informacji przygotowywanych przez pracodawcę.

Karta kredytowa w banku, w którym mamy rachunek = mniejsze wymagania

Gdy staramy się o kartę kredytową, w pierwszej kolejności powinniśmy się zapoznać z ofertą banku, który prowadzi nasz rachunek. Bardzo często jego wymagania są mniejszeniższe niż w przypadku innych instytucji finansowych. Wynika to z faktu, że tenże bank zna nas jako klientów i na tej podstawie wie, że się w nim nie zadłużymy. Na stosowanie uproszczonego podejścia do weryfikacji nas jako klientów, którzy chcą uzyskać kartę kredytową, pozwalają rekomendacje KNF. Część banków jest gotowa w takiej sytuacji nawet zrezygnować z wymogu dostarczenia dokumentów określających dochody. Dane karty kredytowej są wówczas uzupełniane automatycznie. Szybka ścieżka przyznania takiego produktu to wyraz zaufania do klientów. Dzięki temu nie muszą oni poszukiwać instytucji finansowej, która zapewni im możliwość szybkiego dostępu do dodatkowych środków ponad dostępne na rachunku bankowym saldo.

Czy karta kredytowa może być darmowa?

Karta kredytowa za darmo to hasło, które często pojawia się w mediach. Tymczasem jest ono jedynie pewnym skrótem myślowym. Praktycznie rzecz biorąc, to hasło dotyczy bowiem możliwości korzystania z pieniędzy banku bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Darmowe może być także samo wydanie karty. Aby maksymalnie zredukować koszty użytkowania karty kredytowej, niezbędne jest przestrzeganie kilku zasad:

  • spłacanie zadłużenia terminowo, z uwzględnieniem okresu bezodsetkowego,

  • kontrolowanie limitu zadłużenia karty,

  • korzystanie z karty co najmniej kilka razy miesięcznie, przy transakcjach na określoną, minimalną kwotę ustaloną przez bank,

  • unikanie wypłat z bankomatów – często w ich przypadku pobierana jest prowizja,

  • unikanie przelewu środków bezpośrednio z rachunku karty – ta czynność wiążę się bowiem często także z dodatkowymi opłatami.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

  1. https://finanse.rankomat.pl/karty-kredytowe/?rt_dev=c&rt_camp=12318077210&rt_kw=karty%20kredytowe&rt_med=cpc&rt_so=google&rt_kwmatch=p&gclid=EAIaIQobChMIw6OHtMW7_QIV30eRBR2vEQwTEAAYAyAAEgIk0fD_BwE

  2. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Karta-kredytowa-last-minute-gdzie-po-plastik-na-ostatnia-chwile-7431386.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here