Kamień ozdobny w ogrodzie – jak wykorzystać?

0
292
Kamień ozdobny w ogrodzie - jak wykorzystać?

Kamienne dekoracje to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na upiększenie ogrodu. Naturalny surowiec doskonale komponuje się z działkową roślinnością, a mnogość jego zastosowań pozwala stworzyć wyjątkowe aranżacje. Co warto wiedzieć na ten temat i jakie są modne sposoby na wykorzystanie kamienia w ogrodzie?

Kamień dekoracyjny – popularne zastosowania

Do najczęściej spotykanych można zaliczyć kamienie ozdobne nawierzchniowe. Zarówno te luźne, jak i utwardzone służą zwykle to wytyczania eleganckich ścieżek lub dekorowania kwietników. Wykorzystuje się tutaj żwir różnej wielkości oraz zestawy pojedynczych kamieni, które można wysypać albo wbić w glebę. Dzięki temu dróżki pomiędzy częściami działki są estetyczne i posiadają unikalny wygląd. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość nadania działce jeszcze bardziej naturalnego wyglądu. Utwardzone ścieżki z kamienia nawierzchniowego mogą kojarzyć się gościom z górskimi szlakami.

Oprócz nawierzchni z płytek kamiennych, łupków czy kostki naturalny surowiec można dostrzec na ścianach altanek, domków i innych elementów architektury. Kamień elewacyjny to kolejny sposób na wprowadzenie do ogrodu wyjątkowego klimatu. Chętnie wybieraną opcją jest wykładanie kamieniem fragmentów ścian i tworzenie mozaikowych kompozycji. Osoby poszukujące wysokiej jakości materiałów powinien zainteresować kamień ozdobny Olsztyn. Decydując się na surowiec od profesjonalnego dostawcy można mieć pewność, że stworzone ozdoby będą bardzo trwałe.

Co jeszcze zrobić z kamienia w ogrodzie?

Innym zastosowaniem dla naturalnego kamienia ozdobnego są instalacje z samodzielnych brył. Różnego rodzaju pojedyncze skały i głazy mogą tworzyć estetyczne kompozycje z właściwie dobraną roślinnością. Na skalniakach widuje się często drzewka i krzewy iglaste. Modnym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni jest m.in. zestawianie ze sobą roślinności i skał z określonych regionów.

Coraz większą popularnością cieszą się również kamienie wypełniające. Odłamki surowca umieszcza się w tym przypadku w odpowiednio przygotowanych metalowych koszach. Ilość zastosowań dla tego pomysłu cały czas rośnie. Wśród dostępnych opcji pojawiają się m.in. ogrodzenia, donice i kominki. Odpowiednio dobrane kamienne ozdoby wraz z przemyślanym projektem pozwolą stworzyć atrakcyjną aranżację ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here