Rodzaje i zalety serwerów www

0
522
Rodzaje i zalety serwerów www

Korzystanie z zewnętrznych serwerów to obecnie standard dla firm prowadzących działalność w sieci. Jednak różnią się one w zależności od sposobu funkcjonowania i parametrów oferowanych użytkownikom. Jaki serwer www wybrać?

Czym jest serwer www?

Zadaniem serwera www jest udostępnienie klientom zasobów i mocy obliczeniowej zewnętrznego serwera do którego dostęp zyskujesz za pośrednictwem internetu. Zasoby mogą być współdzielone lub przypisane do jednego użytkownika.

Typy serwerów wirtualnych

Serwer www taki, jak VPS dzieli między użytkowników zasoby procesora, pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej. Pod tym względem jest to usługa podobna do hostingu współdzielonego, ale klienci mają tu znacznie większą przestrzeń dyskową do dyspozycji. Bezpośrednio przekłada się to na jakość i efektywność.

Innym rodzajem jest serwer dedykowany. Ten typ jest polecany zwłaszcza dla dużych stron czy sklepów internetowych. Całość zasobów jest bowiem przypisana do jednego użytkownika, co wpływa na płynność działania domeny. Klient w pełni decyduje o powierzchni dyskowej oraz mocy i użyciu zasobów. Oprócz opcji root w której sam konfigurujesz serwer możliwe jest także powierzenie tego administratorom (dostęp managed).

Serwer www – doskonałe rozwiązanie dla firm i nie tylko

Serwery wirtualne to przede wszystkim korzystna opcja dla firm prowadzących działalność internetową. Ich użytkownikami często są również graficy komputerowi, webmasterzy i programiści. Serwer www ma liczne zalety. Strona jest wyświetlana w trybie ciągłym, obsługa obejmuje też pocztę elektroniczną. Możesz tworzyć i zarządzać bazami danych, a pliki są zlokalizowane na szybkich i bezpiecznych dyskach SSD z pamięcią flash odpornych na mechaniczne uszkodzenia.

Profesjonalny serwer www

Korzystając z serwera wirtualnego na domeny.pl otrzymujesz także dostęp do profesjonalnego kreatora stron z gotowymi szablonami, aplikacjami, blokami treści zdjęciami i możliwością stworzenia własnego logo. To również większe bezpieczeństwo Twoich danych, ponieważ nasi administratorzy wykonują backup plików 4×4. Stosujemy nowoczesny sposób transmisji danych DNS Anycast, który usprawnia szybkość działania stron czy aplikacji. Bez problemu zainstalujesz CMS, taki jak WordPress, Joomla!, czy Moodle. Nasi klienci mają również zagwarantowaną ochronę przed atakami DDoS.

Dbamy o to, aby skrzynki naszych użytkowników były wolne od spamu, a połączenia między odbiorcą i nadawcą są szyfrowane bezpiecznym protokołem TLS. Przychodzące maile są również sprawdzane przez skaner antywirusowy wykluczający niebezpieczny spam typu SpamAssasin. Skorzystaj z naszej oferty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here