Ubezpieczenie skutera za 40 zł! Czyli jak nie przepłacać

0
373
Ubezpieczenie skutera za 40 zł! Czyli jak nie przepłacać

Ubezpieczenie skutera to kolejna okazja by zaoszczędzić! W takim razie ile kosztuje ubezpieczenie skutera? I gdzie ubezpieczyć skuter? Czy ubezpieczenie skutera 50 to duży wydatek? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym konkretnym poradniku. Zapraszamy więc do praktycznej lektury!

Po drogach w Polsce porusza się ponad 3 mln. jednośladów, które są zakwalifikowane jako skutery. Co ważne: obowiązuje nas wymóg ich rejestracji oraz zakupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC na skuter.

Ubezpieczenie OC skuter

Skuter ubezpieczenie jak już wspomnieliśmy to obowiązek każdego posiadacza jednośladu. Ten wymóg w Polsce reguluje ustawa. Nie ważne, że swoim skuterkiem wyjeżdżasz na drogę raz w roku- jeśli posiada on homologację i jest zarejestrowany- ubezpieczenie na skuter to Twój tzw. święty obowiązek.

Ubezpieczenie skuter- co jeśli go nie mam?

Za brak ubezpieczenia skutera w Polsce grożą kary. Ich egzekwowaniem zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wysokość sankcji za brak ubezpieczenia na skuter jest uzależniona od długości przerwy w naszej polisie OC skuter.

I tak:

  • do 3 dni przerwy to kara 190 zł,
  • do 14 dni luki to kara 470 zł,
  • za powyżej 14 dni przerwy czeka nas kara 930 zł.

Jeśli UFG zidentyfikuje nasze uchybienie- niestety nie mamy możliwości odwołania się lub anulowania kary. W szczególnych przypadkach możemy jedynie poprosić o rozłożenie kary na mniejsze raty.

Ubezpieczenie skutera – ile kosztuje?

Ubezpieczenie skutera to koszt od około 36 złotych do 90 zł. Oczywiście w niektórych przypadkach możemy otrzymać droższą ofertę. Cena za ubezpieczenie skutera jest uzależniona od naszej historii szkodowości, czasu w jakim ubezpieczamy również inne pojazdy oraz od tego w jakim Towarzystwie poprosiliśmy o ofertę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na skuter dla młodych?

Koszt ubezpieczenia OC skutera to dla młodego kierowcy wydatek w przedziale od 60 do 100 zł. To logiczne, że młodsze osoby muszą zapłacić więcej. Jak wynika z danych to właśnie młode osoby statystycznie powodują najwięcej kolizji i wypadków drogowych. Wpływ na to ma brak doświadczenia oraz większa skłonność do łamania przepisów drogowych.

Skuter 50 ubezpieczenie

Ubezpieczenie na skuter 50 to bardzo popularny produkt, gdyż to właśnie ta pojemność jest jedną z najczęściej spotykanych na polskich drogach. Najczęściej wybierają ją rodzice dla swoich nastolatków lub osoby starsze, które nie przywiązują szczególnej uwagi do mocy silnika.

Ubezpieczenie za skuter 50 to koszt już od 44 zł. Jeśli jest on zarejestrowany na młodą osobę- kwota może zostać podwyższona o około 25 zł.

Ubezpieczenie skutera 125

Skuter 125 to kolejna z bardzo popularnych pojemności. Ubezpieczenie skutera OC o pojemności 125 cm3 to koszt od 60 do 100 zł. Jak widać jest to cena nieco wyższa niż w przypadku mniejszych pojemności silnika. I znów młode osoby w takiej sytuacji zapłacą więcej. Jeśli nie mają jeszcze żadnej historii ubezpieczeniowej- polisa może kosztować ponad 100 zł.

Ubezpieczenie skutera elektrycznego

Dużo słyszymy o ekologicznym podejściu do transportu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się elektryczne skutery. W ich przypadku mówimy o stawkach za ubezpieczenie oscylujących w okolicach minimum 60 zł. Oczywiście wraz ze zwiększeniem mocy silnika- cena za OC skutera elektrycznego również może wzrosnąć.

Najtańsze ubezpieczenie skutera

Jak widzisz koszt ubezpieczenia skutera wcale nie jest zaporową kwotą. Tanie ubezpieczenie skutera możesz znaleźć gdy porównasz ceny różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jak to zrobić? Masz jak zawsze dwie drogi. Pierwsza: samodzielnie prosisz o ofertę wszystkich Ubezpieczycieli, a jest ich ponad 20. Następnie samodzielnie wybierasz najbardziej konkurencyjną opcję i indywidualnie zawierasz polisę.
Drugą, naszym zdaniem zdecydowanie bardziej wygodną opcją jest skorzystanie z pracy specjalistów. Po pierwsze mamy do dyspozycji znane portale, które pozycjonują się jako porównywarki internetowe. Alternatywą jest wybór multiagencji ubezpieczeniowej , która zagwarantuje nam bezpośredni kontakt ze specjalistami. To właśnie oni sprawdzą dla nas różne opcje i zaproponują najbardziej konkurencyjną ofertę. Zaprezentowane przez nas ceny to oczywiście najbardziej konkurencyjne stawki, jakie przygotowali w swoich kalkulacjach specjaliści ds. ubezpieczeń komunikacyjnych z RYDZOWSKI Ubezpieczenia.

By skorzystać z ich topowych propozycji warto wpisać po prostu w wyszukiwarkę hasło: ubezpieczenie skutera Rydzowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here