Jak wystawiać na Allegro – podstawy korzystania z serwisu akcyjnego

0
572
Jak wystawiać na Allegro – podstawy korzystania z serwisu akcyjnego

Allegro to platforma szerokich możliwości – sprzedawcy cenią ją zarówno za wyjątkową przystępność i łatwy dostęp do szerokiej bazy klientów, jak i nowoczesność oraz liczne narzędzia do budowania własnej marki w świecie e-commerce.

Tak duże zainteresowanie tym kanałem sprzedaży oznacza, że wymaga on proporcjonalnie dużej uwagi w samym ErpBox. Zanim jednak przejdzie się do zaawansowanych czynności związanych z obsługą sprzedaży, warto opanować jej podstawy i wyjaśnić sobie pierwsze kroki, jakie trzeba postawić w tym serwisie.

Aktywne konto i rejestracja oferty, czyli jak wystawiać na Allegro?

Jak można się domyślić, sprzedaż na Allegro wymaga posiadania aktywnego konta na tym portalu. Rejestracja nie jest trudna, jednak wymaga podania niezbędnych danych oraz akceptacji regulaminu. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się – wtedy przejść można do zakładki „wystaw przedmiot”, a Allegro przekieruje użytkownika do formularza wystawiania. Alternatywną ścieżką do tego formularza jest zakładka „moja sprzedaż”.

Kolejną czynnością, jaką trzeba wykonać, jest wprowadzenie nazwy bądź kodu produktu, które zatwierdza się przyciskiem „szukaj”. W tym momencie Allegro może zaprezentować następujące rezultaty:

  • Jeśli produkt jest w bazie Allegro, wyświetlone zostanie zestawienie proponowanych pozycji – wśród nich należy wybrać opcję adekwatną do tworzonej oferty. Wybór ten zatwierdza się przyciskiem „wybierz”, a Allegro automatycznie uzupełni część parametrów oraz samą kategorię.
  • W przypadku braku wprowadzonego produktu w bazie Allegro, wybór kategorii będzie musiał być przeprowadzony w sposób samodzielny. Zaprezentowanych zostanie kilka z kategorii – wybrać można je ręcznie albo wprowadzić odpowiedni numer. W tej sytuacji parametry oraz tytuł muszą być wypełnione manualnie.

Chcąc pełni odpowiedzieć sobie na pytanie jak wystawiać na Allegro, warto podkreślić, że aby być w stanie wystawić wybrany produkt, należy wypełnić wszystkie z obowiązkowych parametrów.

Jakie korzyści przy sprzedaży na Allegro zapewnia system ErpBox?

Prowadzenie efektywnej sprzedaży na tym portalu to o wiele więcej niż tylko wiedza jak wystawiać na Allegro. W utworzonej ofercie nie można pominąć rzeczy takich jak odpowiedni opis lub zgodne z regulaminem zdjęcia, a także określenie metody płatności. Uzupełnienie wszystkich wymaganych danych bywa czasochłonne – szczególnie w przypadku masowego wystawiania nowych aukcji, co w przypadku rozwijającego się sklepu Allegro jest standardem. Pomoc w tych żmudnych czynnościach stanowi właśnie system ErpBox oraz zapewniane przez niego, szerokie opcje automatyzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here