Zgarniacze do ziemi – przegląd rozwiązań

0
715
Zgarniacze do ziemi – przegląd rozwiązań

Wykonywanie prac związanych z obsługą różnych materiałów sypkich wymaga zastosowania odpowiedniego osprzętu, który nie tylko będzie mógł znacznie je przyspieszyć, ale także zagwarantować osiągnięcie właściwej precyzji. Dobrym przykładem mogą być podczepiane do ciągnika rolniczego zgarniacze do ziemi, sprawdzające się jednak też przy transporcie innych materiałów sypkich. Szczególnie interesująca jest tu oferta marki FK MACHINERY.

Dlaczego warto korzystać ze zgarniaczy?

Wyrównywanie podłoża to jedna z czynności, którą ciężko zrealizować bez odpowiedniego osprzętu mechanicznego. Do profilowania gruntu najlepiej wykorzystywać właściwie dobrane zgarniacze do ziemi. Dzięki swej budowie pozwalają na precyzyjny dobór ustawień, a w efekcie osiąganie rezultatów porównywanych z ciężkimi równiarkami. Zgarniacze mocowane na TUZ i podłączane do hydrauliki ciągnika okażą się niezastąpione przy rozciąganiu zwałów ziemi, piasku czy drobnego żwiru, jak również innych materiałów sypkich. Dzięki nim można wyrównać zasypany wykop, przygotować nawierzchnię do utwardzania czy wyrównać uszkodzoną drogę gruntową albo podjazd. Szeroki wybór zgarniaczy do ziemi można znaleźć wśród propozycji marki FK MACHINERY, oferującej aż cztery modele zgarniaczy.

Zgarniacze w ofercie FK MACHINERY

Zgarniacze do ziemi oferowane przez firmę Kołaszewski Sp. z o.o. sprzedającą produkty dla rolnictwa pod marką FK MACHINERY to maszyny różniące się swoimi możliwościami. Zgarniacz tylny super lekki mechaniczny to urządzenie, które daje możliwość regulacji kąta pracy przez obrót w prawo lub w lewo. Dysponuje lemieszem ze stali HB500 o grubości płaszcza 6 mm. Urządzenie pozwala na regulację wysokości kół i może pracować z TUZ kategorii 0 i I. Zgarniacz lekki jest dostępy także w wersji z hydrauliczną regulacją kąta pracy lemiesza, urządzenie to wymaga jednak podłączenia pod TUZ kategorii II. W ofercie dostępne są także zgarniacze ciężkie. Dostępny jest zgarniacz z hydraulicznym sterowaniem położenia lemiesza, z regulacją wysokości kół, wyposażony w profilowaną odkładnicę. Sprzęt wymaga TUZ kategorii II i jest sprzedawany z lemieszami o szerokości 240,270 albo 300 cm. Największe możliwości zapewnia zgarniacz tylny ciężki wychylny. W tym przypadku dostępna jest nie tylko regulacja kąta w lewo lub w prawo, ale także kontrola wychylenia w zakresie 7° oraz regulacja horyzontalna. Możliwe szerokości lemiesza to 240 albo 300 cm. Tak jak w innych modelach da się łatwo zmieniać wysokość kół. Do korzystania ze zgarniacza potrzebny będzie TUZ kategorii II.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here