Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
512
Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

Wiele osób szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

4 krok

Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas rzadko.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here