Wiele osób szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.
1 krok
Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.
Drugi krok
Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.
3 krok – zażywajmy ruchu.
Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda na rowerze.
4 krok
Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.
Piąty krok
W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.
Szósty krok
Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas rzadko.
Siódmy krok
Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.
Ósmy krok
Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.
9 krok
Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób zachowania.