Zawieszenie pneumatyczne do BMW – Kilka istotnych wzmianek

0
584
Zawieszenie pneumatyczne do BMW

Wielu z nas doskonale wie o tym, że zawieszenie pneumatyczne do bmw to opcja dość droga w przypadku markowych poduszek pneumatycznych, markowego kompresora i markowej elektroniki sterującej. Bardzo wiele znaczy też i to, że taki zestaw inaczej wygląda w przypadku najnowszego BMW X5 i inaczej w przypadku czteroletniego BMW serii 5. Nie chodzi tu rzecz jasna tylko o sam koszt, ale też i o to, że te zestawy zawieszenia pneumatycznego różnią się kształtem kluczowych podzespołów, bo dedykowanymi są do różnych modeli. Łączy je natomiast to, że łatwo się te części montuje, bo pasują do otworów technologicznych w ramie, które przed zamontowaniem wystarczy jedynie oczyścić z błota i pyłu.

Zrób zakupy: miech bmw gt

Wiele mówiące wzmianki o zawieszeniu pneumatycznym do bmw

Dedykowane zawieszenie pneumatyczne do konkretnego modelu kosztuje nie mało, jeśli chodzi o rozwiązania fabryczne, ale pasuje do konkretnego modelu, w konkretnej odsłonie idealnie. Dlatego obejdzie się raczej bez cięcia pewnych elementów ramy szlifierką kątową. Taka łatwość montażu wiele znaczy, choć niestety trudniej będzie z elektroniką sterującą, którą trzeba będzie połączyć z komputerem auta, a tym może zająć się jedynie profesjonalny serwis bmw. W praktyce oznacza to znaczny koszt, ale w porównaniu z zamiennikami opcja oryginalna jest trwalszą i lepiej współpracuje z komputerem auta. Oznacza to też wysoką niezawodność, czyli możliwość uniesienia pojazdu, wtedy gdy jedziemy drogą gruntową, którą przed chwilą nieco rozmiękczył deszcz. Taka droga może oznaczać problemy, które zazwyczaj rozwiązuje uniesienie auta o te kilka centymetrów do góry, a tę konkretną możliwość daje dedykowane zawieszenie pneumatyczne bmw, które też zwiększa komfort kierowcy i pasażerów. Inwestycja tego rodzaju jest rzecz jasna sporą i to nawet w przypadku czteroletniego egzemplarza, choć dla pewnej części użytkowników jest też niezbędną.

Sklep Airmatic: miech bmw f11

Czy dedykowane zawieszenie pneumatyczne to tylko wydatek?

Większość z nas obawia się tego że to dedykowane zawieszenie pneumatyczne do bmw to jedynie wydatek, bo jego instalacja w czteroletnim egzemplarzu swoje kosztuje, a potem na dokładkę trzeba je serwisować, po to by zachowało sprawność. W tym przypadku koszty istnieją, ale opcja dedykowana to też żywotność, czyli te pierwsze siedem lub osiem lat poduszki pneumatyczne wytrzymują bez awarii. Elektronika obecnie też jest tą bezproblemową i co najważniejsze niektórzy właściciele zadbanych egzemplarzy z elektroniką sterującą zawieszeniem pneumatycznym nie mieli problemu przez około dziesięć lat. Tego typu historie to dowód na to, że takie zawieszenie się sprawdza i to nie tylko w przypadku SUVów marki bmw, takich jak X5, czy też X3, a opcja dokładana do tego trzyletniego egzemplarza z wersji przedliftowej uczyni dany samochód o wiele ciekawszym niż był w momencie zakupu. z tej przyczyny modyfikowanie ma sens, bo to też mniejsze zużycie wahaczy i gumowo-stalowych tulei w zawieszeniu, bo znaczną część drgań przejmują poduszki pneumatyczne, czyli wydłużają one żywotność wielu istotnych podzespołów zawieszenia.

Sklep Airmatic: miech bmw f07

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here