Co można schować do tuby z tektury?

0
589
Co można schować do tuby z tektury?

Właściwy dobór opakowania jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich rodzajów towarów, które mogą zostać uszkodzone podczas transportu. W przypadku wielu typów materiałów o nietypowym kształcie i rozmiarach jest to dość kłopotliwe, istnieją jednak rozwiązania, które mogą się okazać przydatne w takich sytuacjach. Przy znacznej części takich towarów świetnie sprawdzą się tuby kartonowe.

Czym charakteryzują się tuby tekturowe?

Tuby tekturowe są wykonywane z wielu warstw materiału, zwykle kartonu lub papieru, które są zwijanie i łączone klejem. Formuje się je na specjalnych walcach pozwalających na nadanie całości odpowiedniego kształtu. Po osiągnięciu właściwej grubości ścianek tnie się je w poprzek, uzyskując fragmenty o właściwej do konkretnego zastosowania długości. Wysoka wytrzymałość tub tekturowych, m.in. oferowanych przez producenta wyrobów tekturowych – Polkar, wynika z grubości użytej tektury, która sięga kilku milimetrów, a także z okrągłego przekroju. Oznacza on bardzo korzystny rozkład sił zarówno w przypadku nacisku wzdłuż tuby, jak i na jej boki, który sprzyja zachowaniu kształtu nawet przy wysokich obciążeniach. Plusem jest także to, że wielowarstwowe ścianki wiążą się z dobrą ochroną przed przecięciem lub przenikaniem do wnętrza wody. W przypadku konieczności zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia przed działaniem wilgoci na tubę można nanieść dodatkową powłokę ochronną. Przed wydostawaniem się pakowanych do tub materiałów na zewnątrz chronią mocowane na ich końcach wciskane lub wklejane zatyczki.

Pakowanie towarów do tub tekturowych

Tuby tekturowe są znakomitym rozwiązaniem, gdy pojawia się konieczność zabezpieczenia towarów, które mają znaczną długość. Przydadzą się także do ochrony materiałów o dużej powierzchni, jednak są na tyle giętkie, że bez szkody dla ich wyglądu lub funkcjonalności mogą zostać zrolowane. Tuby sprawdzą się w przypadku wszystkich przedmiotów okrągłych lub walcowatych. Do najczęściej zabezpieczanych przy wykorzystaniu tub kartonowych produktów należą wszelkiego rodzaju papiery i kartony zamawiane w niewielkich ilościach, a także materiały drukowane – np. plakaty oraz kalendarze. W tubach można umieszczać wielkoformatowe zdjęcia i klisze, a także różnego rodzaju prace artystyczne np. grafiki, a nawet zdjęte z ram obrazy. W tubach można chronić duże mapy, plany geodezyjne, projekty architektoniczne i inżynierskie albo duże wizualizacje. Tuby będą się też nadawały do zabezpieczania droższych tkanin, czy też giętkich tworzyw sztucznych. Do tub da się wkładać elementy szklane i metalowe szczególnie narażone na zniszczenie, jak również wszelkiego rodzaju listwy, karnisze, jak również wrażliwe na uszkodzenia fragmenty armatury – np. różnego typu filtry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here