Czy etui chroni smartfon przy upadku z wysokości?

0
628
Czy etui chroni smartfon przy upadku z wysokości?

Nowoczesne smartfony są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Wiele współczesnych modeli ma nie tylko szklany wyświetlacz, lecz także tył, który również może pęknąć. Taki stan rzeczy w połączeniu z dużymi gabarytami sprawia, że smartfony często wypadają z rąk swoich właścicieli. Jak zabezpieczyć drogi sprzęt przed zniszczeniem w wyniku upadku z wysokości?

Etui a upadki smartfonów 

Warto wiedzieć, że na rynku istnieje kilka rodzajów etui. Niektóre z nich są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, inne z plastiku, a jeszcze inne – ze skóry zasłaniającej telefon z obu stron, składanej w taki sam sposób jak w przypadku książki. Nie każdy model chroni smartfona wystarczająco dobrze. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojego telefonu, najlepiej wybierać produkty z gumopodobnych tworzyw. Na rynku istnieje także typ etui stworzony z myślą o jeszcze lepszej ochronie. Mowa tu o case’ach pancernych.

– Dodatkowo wzmocnione etui składają się najczęściej z poliuretanu oraz poliwęglanu, dlatego są znacznie bardziej odporne na uderzenia. Ich konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, by amortyzować wszelkie wstrząsy, jednocześnie chroniąc tylną część smartfona przed zarysowaniami – mówi specjalista ze sklepu Nasmartfona.pl oferującego etui na smartfony różnych marek.

Pancerne etui chronią również te elementy telefonów, które są szczególnie narażone na uszkodzenia – aparat, narożniki czy ekran. Cechują się one masywną konstrukcją, zachodzącą delikatnie na wyświetlacz, dzięki czemu w razie upadku nie dotyka on bezpośrednio podłoża. Krawędzie takich produktów są dodatkowo wzmocnione, zapewniając jeszcze większe bezpieczeństwo.

Czy zwykłe etui wystarczy? 

Jeśli nie chcesz inwestować w etui pancerne, możesz postawić na klasyczny wariant wykonany z tworzywa sztucznego. Elastyczne surowce lepiej amortyzują uderzenia niż np. plastik, który może złamać się w wyniku upadku. Standardowe, silikonowe produkty sprawdzą się podczas wypadków dnia codziennego, takich jak upuszczenie smartfona z wysokości około metra czy upadek np. ze stołu. Aby jednak takie etui było skuteczne, konieczne jest korzystanie z niego w towarzystwie szkła hartowanego dodatkowo zabezpieczającego ekran.

Produkty chroniące telefon przed uszkodzeniami są znacznie tańsze niż naprawa urządzenia. Za etui na smartfona i szkło hartowane niekiedy zapłacisz nawet poniżej 50 zł. Koszt wymiany ekranu czy tylnej obudowy w przypadku najnowszych modeli może kosztować więcej niż 1000 zł. Z tego powodu warto zainwestować w dobrą ochronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here