Holandia zachęca obcokrajowców wysokimi zarobkami – ile można zarobić?

0
787
Holandia zachęca obcokrajowców wysokimi zarobkami – ile można zarobić?

Zarobki w Holandii to coraz częściej poruszany temat. Holandia przyciąga już nie tylko malowniczym krajobrazem mnóstwa rowerów, wiatraków i kanałów, ale również ofertami zatrudnienia. Ile tak naprawdę można zarobić, pracując w „kraju tulipanów”? I czy dla Polaków jest to opłacalne?

Czym jest wiekówka?

W Królestwie Niderlandów istnieje coś takiego, jak „wiekówka” – w skrócie oznacza ona, że wraz z naszym wiekiem wzrasta nasze minimalne wynagrodzenie, a osoby w różnych przedziałach wiekowych zarabiają troszkę inne kwoty. Stawka przestaje wzrastać po osiągnięciu wieku 21 lat – w tym momencie jest najwyższa, dlatego szczególnie kusząca jest praca za granicą właśnie dla studentów, którzy już jako pełnoletni mogą zarobić tam znacznie więcej. Niekiedy właśnie dlatego w okresie wakacyjnym osoby studiujące wybierają się na znacznie dłuższy pobyt za granicę polski.

Różnica stawek Holandia-Polska

Holandia jest krajem, który posiada szczególnie duży zakres prac sezonowych i latem jest nam w stanie zapewnić sporo alternatyw. Przechodząc jednakże do samych stawek pozyskiwanych w pracy w zachodniej części Europy – stawka minimalna godzinowa dla osoby, która osiągnęła wiek 21 lat w Holandii to od lipca 2021 10,91 euro, co oznacza, że w zaokrągleniu możemy przyjąć kwotę w wysokości 46 zł.

Porównując do minimalnej stawki godzinowej dla studenta w Polsce – 18 zł – można zauważyć, że stawka w kraju tulipanów różni się ponad dwukrotnie (28 zł więcej w kraju Niderlandów). Stawka minimalna w ciągu miesiąca pracy w Holandii wynosi 1701 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nam 8 tysięcy – nic więc dziwnego, że dla Polaków praca za granicą wydaje się nad wyraz kusząca.

Wybierz się do pracy z agencją zatrudnienia!

W poszukiwaniu pracy za granicą najbezpieczniej i najsprawniej zdać nam się na pomoc ze strony agencji i biur pośrednictwa pracy, które są w stanie nam zapewnić zatrudnienie na miejscu przed przybyciem do kraju. Trzeba jednak uważnie prześledzić działalność wybieranego przez nas pośrednika przed zakupem biletu lotniczego i planem na nowe życie w Holandii.

Praca za granicą należy do jednej z poważniejszych decyzji rzutujących na nasze życie, zatem wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik. Warto zagłębić się także w doświadczenie przeglądanych przez nas firm. Dodatkowo to właśnie agencje pośrednictwa pracy zapewniają szeroką ofertę możliwości, w różnych dziedzinach i sektorach pracy. Kto wie, może Twoja wymarzona praca w kraju tulipanów pinie na Ciebie czeka? Nie zwlekaj! Skorzystaj z pomocy agencji pracy Holand Contracting!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here