Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

0
463
Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna stała się świeżo ogromnie modnym wyborem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi doprowadziło, że tworzy się więcej klinik medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są zdecydowanie bardziej niskie. Dzięki temu procederowi obecnie nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Różnorodność tychże zabiegów także jest ogromna. Są takie zabiegi, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych prosto w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mają możliwość dostać się środki czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wtłaczaniu do wewnątrz skory środków aktywnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, wykonywany za sprawą igły; opiera się na dostarczeniu substancji2 czynnych przy użyciu igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie zwana także mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego ścierania naskórka przy pomocy skrupulatnie nadzorowanego strumienia mikrokryształów. Jest to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a posiłkowo pobudza produkcję kolagenu. W rezultacie czego pozwala na usunięcie problemów jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Zabieg ten dzieli się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a także dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna metoda; tlen ekstra obkurcza naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i dusi wzrost bakterii; stąd też sposób ten doradza się wybierać przy zaognionym trądziku, a także w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg bazuje na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to nieskomplikowany proces, trwający zazwyczaj dodając wywiad wstępny z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Wyniki utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Następstwa reakcji botoksu sprawdziły wpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej działalności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. W następstwie gdy podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a co za tym idzie nie powstaną zmarszczki. Rezultat jest dostrzegalny przez ok. pół roku.

W rezultacie użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W wyniku użycia botoksu jest szansa zregenerować włosy.

Liposukcja

To mechanizm pozbywania się niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją aby zredukować ilość komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze okazuje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze potrzebna jest również lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here