Najwydajniejszy komputer Apple

0
928
Najwydajniejszy komputer Apple

Obecnie za najwydajniejszy komputer Apple uznawany jest stacjonarny iMac Pro. To urządzenie All-in-One, które zostało wyposażone w bardzo wydajne i niezawodne podzespoły. Ich parametry techniczne sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Obudowy komputerów są równie stylowe oraz precyzyjnie zaprojektowane jak pozostałe produkty marki. Poznaj szczegóły na temat specyfikacji i możliwości tego sprzętu.

Potężna stacja robocza

Wnętrze iMaca Pro zaimponuje wszystkim, którzy zawodowo zajmują się obróbką filmów w rozdzielczości 8K, tworzeniem aplikacji 3D lub pracą na zaawansowanych programach graficznych. Komputer posiada:

  • wydajny procesor Intel Xeon 3,2GHz, który ma 8, 10 lub 18 rdzeni (zależnie od wybranej wersji urządzenia);
  • pamięć operacyjną (RAM) o pojemności od 32GB do 256GB;
  • kartę graficzną AMD Radeon PRO VEGA 16GB o dużej przepustowości;
  • bardzo szybki dysk twardy NVME SSD o rozmiarze od 1TB do 4TB. 

Wszystkie podzespoły znajdują się w sprawdzonej konstrukcji, znanej już posiadaczom komputera Apple iMac 27 5K. Monitor z obudową w stylowym odcieniu Space Grey został wyposażony w 27-calową matrycę o jasności 500 nitów oraz rozdzielczości 5120×2880 pikseli z możliwością wyświetlania miliarda kolorów (a także z obsługą szerokiej gamy barw DCI-P3, z której korzysta się m.in. w branży filmowej). Wyświetlacz obsługuje dwa tryby: rozszerzonego biurka i reprodukcji wideo. W urządzeniu obecna jest także kamera FaceTime HD, rejestrująca obraz w rozdzielczości 1920×1080. Komputer posiada również wbudowane głośniki stereofoniczne, cztery mikrofony oraz zestaw portów: wyjście słuchawkowe, gniazdo na kartę SDXC, Ethernet, cztery porty USB-3.1 i cztery porty obsługujące Thunderbolt 3 (USB-C).

Czy istnieje alternatywa dla Apple iMac Pro?

Eksperci twierdzą, że trudno znaleźć na rynku inny komputer All-in-One, jaki mógłby konkurować nawet z najbardziej podstawowym wariantem iMaca Pro. Nie istnieje też żaden powód, aby szukać alternatywy, ponieważ w przypadku tego modelu producent odpowiedział na potrzeby użytkowników, którzy obawiają się zmiany systemu operacyjnego na macOS. Specjalista ze sklepu ze sprzętem Apple UltraUpgrade powiedział nam, że: na iMacach Pro można legalnie zainstalować oprogramowanie Microsoftu. To dobra wiadomość dla zawodowców, którzy korzystają z aplikacji przeznaczonych wyłącznie na Windowsa lub nie przepadają za interfejsem macOS.  Zatem mimo wysokiej ceny iMac Pro to bardzo dobra inwestycja dla profesjonalistów, ponieważ urządzenie umożliwi im szybką i płynną pracę na ulubionym systemie operacyjnym oraz usprawni realizację wymagających zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here