O czym pamiętać przy rozpoczęciu działalności gospodarczej?

0
614
O czym pamiętać przy rozpoczęciu działalności gospodarczej?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to dla bardzo wielu osób spełnienie marzenia, jednak warto pamiętać, że oprócz przyjemności i uczucia spełnienia – jest to również wiele formalności. O czym należy pamiętać rozpoczynając działalność gospodarczą?

Załatwienie niezbędnych formalności

Nim na dobre rozpoczniesz prowadzenie działalności gospodarczej, musisz przede wszystkim załatwić wszelkie niezbędne formalności. Wśród nich można wymienić złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jako osoba fizyczna, składasz go na druku CEIDG-1 osobiście, internetowo lub przesyłasz do odpowiedniego organu za pośrednictwem poczty. Musisz tam określić rodzaj prowadzonej działalności, a także ustalić, czy jest to forma działań, które wymagają specjalnego zezwolenia.

Warto również pamiętać, że osobom, które co najmniej w ciągu 5 ostatnich lat nie prowadziły działalności gospodarczej, przysługuje prawo do tzw. małego ZUS-u. To sprawia, że koszta są zdecydowanie niższe przez 2 lata i pozwala tym samym stanąć przedsiębiorcy na nogach.

Konto firmowe

W chwili obecnej większość transakcji pieniężnych – czy to z klientami, czy z kontrahentami, odbywa się drogą internetową. Dlatego też warto wybrać konto firmowe, które zapewni jak najlepsze możliwości podczas pracy i będzie rozwiązaniem intuicyjnym. Dzięki rozwiązaniom, jakie oferuje część kont, zarządzanie firmowymi finansami staje się zdecydowanie prostsze.

Aby dowiedzieć się, jakimi cechami charakteryzują się poszczególne dostępne opcje, warto sprawdzić ranking kont bankowych, z którego można szybko i łatwo dowiedzieć się, czy dane rozwiązanie posiada interesujące nas cechy. To zdecydowanie ułatwi dokonanie wyboru, a przy okazji sprawi, że będziesz korzystać z najlepszego dla Ciebie konta firmowego.

Strona firmy i jej pozycjonowanie

Jak wspominaliśmy wcześniej, w chwili obecnej zdecydowana większość działalności toczy się online, nie tylko transakcje finansowe, ale nierzadko również proces decyzyjny związany z zakupem towaru czy usługi. Dziś klienci nie poszukują usługodawcy czy sklepu przeglądając słupy ogłoszeniowe, spacerując po mieście czy zasięgając języka u znajomych, ale korzystając z możliwości, jakie daje internet.

Dlatego też pamiętaj, że stworzenie w pełni responsywnej strony i jej pozycjonowanie mają niebagatelne znaczenie. Im szybciej rozpoczniesz działania zmierzające do stworzenia własnej witryny i umieszczenia jej na dobrym miejscu w wyszukiwarce, tym lepiej dla Ciebie. Pozycjonowanie jest niestety procesem czasochłonnym, co oznacza że nim faktycznie zobaczysz witrynę swojej firmy na pierwszej stronie wyników Google – mogą minąć długie miesiące. Dlatego nie zwlekaj, a jeśli nie znasz się zbyt dobrze na tworzeniu stron – powierz to specjalistom.

Rozpoczęcie własnej działalności to nie lada wyzwanie, ale również ogromna satysfakcja. Pamiętaj, że wysiłek, który włożysz w stworzenie swojej marki zaowocuje i przyniesie Ci nie tylko korzyści finansowe, ale również radość płynącą z zaufania klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here