Kryteria wyboru zasilacza hydraulicznego

0
769
Kryteria wyboru zasilacza hydraulicznego

Zasilacze są jednym z podstawowych elementów każdego układu hydraulicznego. Znajdują zastosowanie zarówno w otwartych, jak i zamkniętych obiegach. Mogą także wykorzystywać dowolną ciecz roboczą. Są obecne niemal we wszystkich branżach. Aby zasilacz właściwie działał, należy odpowiednio dobrać parametry do rodzaju wykonywanej pracy i urządzenia, którego część będzie stanowił. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu zasilacza?

Czym jest zasilacz hydrauliczny i gdzie się go stosuje?

Zasilacze hydrauliczne stanowią podstawę działania każdego silnika hydrauliki siłowej. W ich skład wchodzą silniki elektryczne pompujące ciecz. Głównym zadaniem zasilaczy jest napędzanie silników hydraulicznych. Systemy te stosuje się w maszynach wykorzystywanych w wielu branżach. Stanowią wyposażenie urządzeń obecnych w fabrykach czy na liniach produkcyjnych. Zastosowanie zasilaczy hydraulicznych przynosi dużo korzyści. Ich prosta budowa sprawia, że są to urządzenia praktycznie bezawaryjne. Ponadto, zapewniają cichą, bezpieczną i komfortową pracę. Prosta konstrukcja zasilacza ułatwia nie tylko jego użytkowanie, ale także ewentualne naprawy czy konserwację. Dzięki czystości pracy, jaką zapewniają, do cieczy nie dostają się żadne zabrudzenia. Wysokiej jakości zasilacze oferuje Zakład Hydrauliki Siłowej. Firma specjalizuje się w produkcji i naprawie wielu elementów układów hydraulicznych.

Zasilacz hydrauliczny — na co zwrócić uwagę?

Wybierając spośród dostępnych modeli zasilaczy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na podstawowe parametry urządzenia oraz na to, gdzie będzie ono wykorzystywane. Podstawowe kwestie, które trzeba mieć na uwadze to:

  • rodzaj siłownika,
  • siła, z jaką będzie pracował zasilacz,
  • tempo pracy siłownika,
  • moment obrotowy silnika,
  • ciśnienie w układzie,
  • tempo i sposób przepływu cieczy,
  • ograniczenia gabarytowe zasilacza,
  • warunki otoczenia,
  • rodzaj wykonywanej pracy.

Do najczęściej stosowanych zasilaczy hydraulicznych należą systemy stacjonarne oraz power-pack. Pierwsze z nich wykorzystywane są do pracy ciągłej w układach, które wymagają większego ciśnienia cieczy. Ich zbiorniki charakteryzują się dużą pojemnością, a cały układ wyposażony jest w dodatkowe akcesoria. Zasilacze hydrauliczne power-pack są przeznaczone do pracy w systemach mobilnych. Składają się zazwyczaj z silników prądu DC, pomp hydraulicznych, zbiorników oleju, zaworów bezpieczeństwa. W skład niektórych urządzeń wchodzą także rozdzielacze. Power-pack wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na zasilanie układu hydraulicznego jest krótkotrwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj