Robotyka dla dzieci – na czym polega

0
875
Robotyka dla dzieci – na czym polega

Czy słyszeliście o zajęciach z robotyki dla dzieci? Na pewno tak. Warsztaty na ten temat organizowane są w miastach w całym kraju i przyciągają rzesze zainteresowanych osób – tak dzieci, jak i ich rodziców. Zastanawiacie się czym są owe zajęcia i jak w praktyce wyglądają?

Co to jest robotyka?

Na początek zastanówmy się czym jest robotyka? To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu i technologii. Roboty coraz mocniej wchodzą w nasze życie, wyręczając nas z wykonywania wielu czynności. Wykorzystuje się je w sektorze produkcyjnym zamiast ludzi – np. przy montażu samochodów, pojawiają się również w naszych domach, np. pod postacią robotów sprzątających. Jednak robotyka to znacznie głębsze zagadnienie, mocno powiązane z programowaniem, które odpowiada za pracę wykonanych robotów. Dziś programiści oraz inżynierowi zajmujący się automatyką i robotyką to jedne z najlepiej opłacanych zawodów na świecie. Choćby z tego powodu warto zainteresować swoje dzieci robotyką. Temu właśnie służą te zajęcia. Na warsztaty z robotyki mogą uczęszczać dzieci już od 3 roku życia.

Jak wyglądają zajęcia z robotyki dla dzieci

Aby zainteresować dzieci robotyką, zajęcia muszą przybierać formę zabawy. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju techniki i narzędzia, jak choćby popularne klocki lego. Podczas zajęć dzieci pod okiem instruktora mogą budować różnego rodzaju urządzenia – roboty, o stopniu skomplikowania dostosowanym do ich wieku i umiejętności manualnych. Krok po kroku tworząc konstrukcję, uczą się i poznają sposób ich działania, co pozytywnie wpływa na ich wyobraźnię, a także umiejętności motoryczne. Nie bez znaczenia jest również to, że zajęcia mogą mieć charakter indywidualny oraz grupowy, pozwalając dzieciom poznać co to jest praca zespołowa, a także wyłonić indywidualności w grupie.

Co dają zajęcia z robotyki dzieciom?

Jakie korzyści uzyskują dzieci, chodzące na zajęcia z robotyki? Przede wszystkim od najmłodszych lat dowiadują się na czym to zagadnienie polega. W przyszłości może im się to przydać do rozwijania własnych talentów i umiejętności. Takie warsztaty mogą ich również ukierunkować na całe przyszłe życie, pomagając w decyzji o wyborze studiów i nie tylko. Nie pomijamy również aspektu społecznego. Praca na zajęciach z robotyki w towarzystwie innych dzieci jest czymś zdecydowanie innym jak zabawa w przedszkolu.

Jak zapisać dzieci na warsztaty z robotyki?

Ile kosztują takie zajęcia dla dzieci? Wszystko zależy od ich częstotliwości i miasta. Uśredniając, trzeba liczyć od 500 złotych za jedno dziecko na miesiąc. Pomimo tego że wydatek nie należy do małych, to jednak potencjalne korzyści, które dziecko może dzięki nim uzyskać, skłaniają rodziców aby wziąć szybki kredyt i to nim opłacić zajęcia, jeśli na koncie brakuje oszczędności. Taką decyzję należy potraktować jak inwestycję w rozwój dziecka i jego edukację. Zajęcia z robotyki okazują się również świetną zabawą samą w sobie, dając dzieciom wiele radości i okazji do śmiechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here