Czy paczkę można odebrać w weekend?

0
1244
Czy paczkę można odebrać w weekend?

Wiele osób w ciągu tygodnia nie ma czasu czekać na przesyłkę w domu. Zwłaszcza kiedy pracuje się od poniedziałku do piątku lub ma się wolne tylko wtedy, kiedy kurierzy już nie pracują. Co w takiej sytuacji? Wyjaśniamy, czy paczkę można odebrać w weekend!

Czy paczkę można odebrać w weekend?

Krąży wiele mitów na temat tego, czy paczkę można odebrać w weekend. Jest to oczywiście możliwe, jeśli została wysłana np. do paczkomatu lub skrytki na stacji benzynowej Orlen, albo przyszła w piątek i ma się przynajmniej 24 godziny na jej zabranie.  Kurierzy w zasadzie nie pracują w soboty ani niedziele. Wybrane firmy przewozowe uwzględniają jednak odstępstwo od tej reguły.

W wyjątkowych sytuacjach, za dodatkową opłatą można zamówić paczkę z dostawą w weekend – jest tak w przypadku korzystania z usług DPD.  Cena takiej usługi jest zwykle zależna od gabarytów przesyłki, adresu doręczenia itp. Jedne firmy naliczają ją kwotowo, inne zaś procentowo. W większości przypadków opcja ta jest dostępna głównie dla klientów biznesowych, np. sklepów internetowych.

Pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził na stałe do swojej oferty usługę doręczania paczki w weekend, był InPost. Uruchomił ją w marcu 2020 roku, kiedy przez pandemię koronawirusa i konieczny lockdown znacznie wzrosła popularność zakupów w Sieci. W większych miastach usługa ta jest całkowicie darmowa.

Jak wygląda dostawa paczki w weekend?

Dostawa paczki w weekend zazwyczaj jest dostępna wtedy, gdy przesyłka zostaje nadana w piątek. Kurier dostarcza ją w sobotę, dzięki czemu nie trzeba czekać do poniedziałku czy nawet wtorku na zamówione produkty. Opcja ta jest szczególnie popularna wśród osób, które robią zakupy „na ostatnią chwilę”, bo np. zapomniały o urodzinach kogoś bliskiego. Jest to też po prostu świetne rozwiązanie dla niecierpliwych klientów.

Właściciele sklepów internetowych powinni rozważyć dodanie takiego wariantu do oferty możliwych dostaw, ponieważ w ten sposób będą spełniać oczekiwania jeszcze szerszej grupy odbiorców, poprawiając tym sposobem wizerunek marki.  Usługa ta cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w okresie przedświątecznym.

Jak nadać paczkę z odbiorem w weekend?

Zastanawiasz się, jak nadać paczkę z odbiorem w weekend? Jeśli chcesz dodać taką opcję do swojego sklepu, zorientuj się, która firma ma najlepszą ofertę. Zadbaj o to, by cały proces był jak najłatwiejszy, korzystając z nowoczesnych rozwiązań online.

Wybierz innowacyjną platformę logistyczną, taką jak np. Apaczka.pl, która działa już od  ponad 10 lat, przy czym stale się rozwija i udoskonala swoje usługi. Korzystając z niej moż na w zaledwie kilka minut nadać pojedynczą przesyłkę, wiele różnych paczek lub całą paletę towarów, wybierając najtańszą usługę. Do tego platforma zapewnia dostęp do narzędzi, które znacząco ułatwiają i usprawniają prowadzenie sklepu online.

Więcej informacji na temat platformy znajdziesz na: https://www.apaczka.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here