Zawory elektromagnetyczne – wybierz rozwiązanie do konkretnego medium

0
624
Zawory elektromagnetyczne – wybierz rozwiązanie do konkretnego medium

Zawory elektromagnetyczne w różnych wersjach, typach, modelach i o różnych parametrach technicznych są powszechnie stosowane zarówno w prostych instalacjach, jak i w bardzo zaawansowanych konstrukcjach w różnych gałęziach przemysłu. Są wyjątkowo proste w działaniu, skuteczne i niezawodne w każdych warunkach. Oczywiście, pod warunkiem, że będą wybrane w zależności od konkretnych potrzeb.

Producenci zaworów elektromagnetycznych

Producenci zaworów elektromagnetycznych wypuszczają na rynek coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, które są wyposażone w szereg dodatkowych elementów, posiadają wysokie parametry techniczne, klasy szczelności, dodatkowe powłoki wzmacniające, odporność na działanie różnych warunków środowiska. Na pierwszy rzut oka zawory mogą wyglądać dosyć podobnie do siebie, okazuje się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach.

Jeśli więc planujemy zakup zaworu elektromagnetycznego do konkretnej instalacji, trzeba najpierw ustalić wszystkie interesujące nas parametry, a następnie przy wybieraniu odpowiedniego produktu czytać dokładnie wszystkie informacje technologiczne i opis producenta. Zdarza się bowiem tak, że zawór, który na pierwszy rzut oka pasuje idealnie, okaże się nie do końca sprawdzonym wyborem.

Zawory elektromagnetyczne do zadań specjalnych

Powszechnie uważa się, że zawory elektromagnetyczne służą do instalacji przesyłających wodę lub powietrze, są również specjalne elektrozawory do pary, sprężonego powietrza i innych nieagresywnych substancji. Okazuje się jednak, że obok takich prostych i mało agresywnych mediów, w instalacjach mogą również płynąć ciecze żrące, toksyczne i szkodliwe.

Taka instalacja tym bardziej powinna być wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale, aby była szczelna i nie powodowała wycieku żadnych szkodliwych substancji. W takiej sytuacji trzeba więc również zwrócić szczególną uwagę na zawory – te, które są powszechnie stosowane do wody czy pary wodnej, mogą okazać się niewystarczające w instalacjach przemysłowych, w których pojawiają się szkodliwe substancje.

Tutaj również warto zwracać uwagę na parametry, trwałość i wytrzymałość zaworu, a także jego przeznaczenie. W ofercie wielu producentów znajdziemy zawory o konkretnym przeznaczeniu, co w wielu przypadkach może nam ułatwić znalezienie rozwiązania w stu procentach dopasowanego do konkretnej instalacji i poziomu agresywności tych substancji, które na co dzień będą przez nią przepływały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here