Jak działają wirtualne biura rachunkowe?

0
703
Jak działają wirtualne biura rachunkowe?

Własna działalność wiąże się m.in. z koniecznością rejestracji siedziby firmy pod określonym adresem, a później – z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. A gdyby tak adres przedsiębiorstwa i biura rachunkowego był ten sam? To możliwe dzięki wirtualnym biurom rachunkowym, które oferują zarówno adres, pod którym można zarejestrować działalność, jak i szeroki zakres usług księgowych. Jak to działa?

Czym jest wirtualne biuro?

Każda firma musi zostać zarejestrowana pod określonym adresem. Jednak nie każdy przedsiębiorca chce rejestrować działalność w miejscu swojego zamieszkania – wiąże się to bowiem z ujawnieniem prywatnego adresu w CEIDG. Wynajęcie biura tylko po to, aby zarejestrować firmę, wiąże się ze znacznymi kosztami miesięcznymi. Co więcej, nie każda firma świadczy usługi wyłącznie w jednym miejscu – dlatego biuro stacjonarne często jest zbędne.

Jak zarejestrować firmę pod prestiżowym adresem, który nie będzie ani lokalizacją prywatną, ani wynajmowanym lokalem? Wystarczy skorzystać z wirtualnego biura, pod którym zostanie zarejestrowana nasza działalność. To adres wirtualnego biura będzie widniał w bazie CEIDG, będziemy mogli go również umieścić na stronie internetowej, wizytówkach lub podawać jako adres do korespondencji. W takim biurze będziemy mogli prowadzić konferencję, odbierać korespondencję, a jednocześnie płacić mniej, niż za wynajmowany lokal, który przez większość czasu będzie stał pusty.

Zalety korzystania z wirtualnego biura rachunkowego

Co ważne, wirtualne biuro to nie tylko adres, pod którym zostanie zarejestrowana nasza działalność, ale również szeroki zakres usług księgowych. Biura rachunkowe, które oferują biura wirtualne, takie jak firma Zarządzanie Biznes Finanse z Warszawy, mogą również zaoferować obsługę kadr i płac, prowadzenie ewidencji księgowej oraz rachunkowości. Dzięki temu pod jednym adresem znajdzie się cała dokumentacja firmy – zarówno korespondencja, jak i dokumenty księgowe.

Niesie to ze sobą wiele zalet. Dzięki skorzystaniu z wirtualnego biura rachunkowego nie będziemy musieli płacić za wynajem lokalu, który tak naprawdę nie jest nam potrzebny. Jednocześnie pod podanym adresem zawsze będzie dostępny pracownik, który w naszym imieniu odbierze korespondencję. W zależności od rodzaju umowy pomiędzy firmą a biurem rachunkowym korespondencja może być skanowana i przesyłana na maila, dzięki czemu najbardziej istotne informacje zawsze dotrą na czas. Prestiżowy adres firmy, a do tego kompleksowa obsługa księgowa? To właśnie wirtualne biuro rachunkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here