Koperty personalizowane

0
564
Koperty personalizowane

Koperty personalizowane w każdej firmie budują jej wizerunek i wspomagają działania marketingu. Korespondencja listowa wygląda dużo profesjonalniej zarówno w oczach klientów, jak i pracowników, kiedy korzystasz z kopert z logiem firmy i personalizacją.

Co powinno znaleźć się na kopercie personalizowanej?

Druk kopert spersonalizowanych nie tylko oszczędza czas, który trzeba poświęcić na ręczne wypisanie koperty i danych firmy jako nadawca, ale także wspiera marketing i zwiększa prestiż firmy.
Powinny się na kopercie znaleźć najważniejsze informacje – nazwa firmy (dobrym pomysłem jest także wydruk logo na kopercie), adres firmy oraz numer umowy z pocztą. Dodatkowo można opatrzyć kopertę ozdobami i nadrukami reklamowymi z numerem telefonu czy wszystkim innym, na co masz ochotę. Koperta dzięki temu stanie się elegancką ulotką reklamową.

Dlaczego warto wybrać koperty personalizowane?

W dzisiejszych czasach większość dużych, szanujących się firm posiada właśnie koperty personalizowane (chociażby z własnym logo firmy). Jest to naprawdę niedroga inwestycja w przypadku zakupów hurtowych, a znacznie zwiększająca atrakcyjność firmy i świadcząca o jej profesjonalnym podejściu do biznesu. Personalizowane koperty odróżnią Twój biznes od konkurencji i dzięki temu zyskasz pozytywny wizerunek.
Co więcej, jak już wspominaliśmy wcześniej, jeśli zdecydujesz się na wydruk wszystkich firmowych danych, w tym nazwy i adresu w miejscu nadawcy – nie będziesz musiał tego pola wypisywać przy każdym adresowaniu listu, dzięki czemu zyskasz sporo czasu.

Jakie koperty personalizowane są dostępne w ofercie?

Odpowiedź jest prosta – praktycznie wszystkie rozmiary. Mogą być to koperty C6 (małe koperty na dokumenty A6), C5 (na dokumenty o rozmiarze kartki A5), koperty C4 (na dokumenty w rozmiarze A4) czy koperty DL (22×11 cm, których używa się najczęściej w wysyłce listowej, ponieważ mieści się do niej kartka A4 złożona na 3 części).
Można również wybrać odpowiedni rodzaj zamykania kopert:
– NK – koperta z klejem do zamykania na mokro
– HK – samoklejące koperty z paskiem, który należy oderwać i pod nim znajduje się klej
– SK – są to koperty samoklejące z klejem na klapie i kontrklapie
Na rynku dostępne są także koperty o różnej gramaturze. Im wyższa gramatura, tym sztywniejsza koperta będzie, jednak również ich cena będzie wyższa. Przy wysyłce listowej najczęściej stosuje się koperty o niskiej gramaturze, by zaoszczędzić nieco środków finansowych. Te o wyższej gramaturze dają pewien prestiż i używa się ich tylko do najważniejszej korespondencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here