Sprawdzone pomysły na prezenty dla melomanów

0
610
Sprawdzone pomysły na prezenty dla melomanów

W dzisiejszych czasach muzyka towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. W restauracjach, sklepach, podczas treningu czy w pracy wiele osób słucha muzyki żeby móc lepiej skupić się na wykonywanych czynnościach lub odciąć się od otoczenia. Słuchawki są również doskonałym pomysłem na prezent. Przed zakupem warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Rodzaje słuchawek

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów słuchawek. Możemy je podzielić ze względu na konstrukcję lub sposób przesyłania sygnału. Ze względu na konstrukcję wyróżniamy słuchawki douszne, nauszne i wokółuszne. Każde z nich polecane są do innych zastosowań i sprawdzą się w innych sytuacjach. Z kolei jeśli pod uwagę weźmiemy sposób przesyłania sygnału to mamy słuchawki przewodowe i bezprzewodowe.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

W sprzedaży spotkać można słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Jeszcze kilka lat temu dużą przewagę miały te pierwsze ze względu na jakość przesyłanego sygnału. Jednak w obecnych czasach, nowoczesne protokoły transmisji pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie muzyki w jakości tak samo dobrej jak przy słuchawkach przewodowych. Za przykład można tutaj podać np. słuchawki bezprzewodowe xiaomi, które jakością przewyższają często słuchawki dużo droższe.

Jaką konstrukcję słuchawek wybrać?

W zależności od miejsca, w którym będziemy używać słuchawek polecane są różne konstrukcje. Do słuchania muzyki w domu lub w biurze polecane są słuchawki nauszne. Dają one największy komfort noszenia, a duże głośniki pozwolą na usłyszenie wszystkich szczegółów znajdujących się w utworach. Z kolei podczas słuchania muzyki na zewnątrz warto wybrać słuchawki douszne lub nauszne. Mniejsza konstrukcja będzie dużo wygodniejsza i łatwiejsza w transporcie.

Jakie słuchawki do uprawiania sportu?

Podczas biegania, jazdy na rolkach czy deskorolce najlepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe. Nie będą one ograniczały ruchów i plątały się podczas treningu. Warto również zwrócić uwagę czy słuchawki są chociaż w minimalnym stopniu wodoodporne. Nawet jeśli nie trenujemy w deszczu to krople potu mogą dostać się do środka i uszkodzić czułą na wilgoć elektronikę.

Czym jest redukcja szumów?

Wiele współczesnych konstrukcji słuchawek oferuje tzw. system redukcji szumów. Może on być pasywny lub aktywny. Ten pierwszy polega na dokładnym wyciszeniu dźwięków otoczenia poprzez konstrukcję słuchawek. Pianka przylegając do uszu będzie redukowała hałasy z zewnątrz zwiększając komfort użytkowania. Innym systemem jest aktywna redukcja hałasów. Słuchawki wyposażone w niego posiadają specjalne mikrofony. Podczas słuchania muzyki, wysyłają one dodatkowo specjalne dźwięki, które są w przeciwfazie do hałasu. Dzięki temu jest on zredukowany i praktycznie wcale go nie słychać. Rozwiązanie tego typu szczególnie polecane jest dla osób które często podróżują pociągiem lub samolotem.

Słuchawki do rozmawiania przez telefon

Wybierając słuchawki warto wybrać model wyposażony w mikrofon. Pozwoli on na wykonywanie rozmów telefonicznych bez zdejmowania słuchawek z uszu. Przed zakupem warto sprawdzić czy jakość dźwięku jaki oferuje wbudowany mikrofon jest dla nas zadowalający, ponieważ wiele modeli słuchawek dość mocno przenosi szumy co negatywnie wpływa na jakość rozmowy.

Aby kupić najlepsze słuchawki odwiedź sklep Xiaomi, który ma szeroką ofertę urządzeń elektronicznych, które zadowolą niejednego entuzjastę muzyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here